Logotypy partnerów

Aktualności

2016-04-23

Streetworking dźwignią dla piłki ręcznej (i sportu)


18 kwietnia 2016 w Orlen Arenie w Płocku, Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji, Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” oraz SPR Wisła Płock podsumowały efekty wspólnych działań na rzecz dzieci. Konferencja "Zagraj z nami o przyszłość dzieci - klub sportowy i organizacja pozarządowa  a rozwiązywanie problemów społecznych na przykładzie projektu "Szczypiorniak na podwórko" była okazją do zaprezentowania rezultatów projektu, dyskusji o możliwościach i szansach kontynuacji podobnych inicjatyw oraz omówieniu modelu współpracy międzysektorowej

            Krótki film, wyświetlony na początku spotkania pozwolił na przedstawienie wypowiedzi i pokazanie aktywności odbiorców projektu – dzieci z Płocka. Stanowił też wstęp do rozmów o potrzebie prowadzenia podobnych działań oraz konieczności budowania koalicji instytucji i organizacji w tym obszarze. W dyskusji wzięli udział m.in. Prezydent Płocka - Andrzej Nowakowski, - Prezes Zarządu Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji  - dr Kazimierz Waluch, Prezes SPR Wisła Płock - Artur Zieliński, Prezes Zarządu Fundacji "Fundusz Grantowy dla Płocka" - Marzena Kapuścińska, Prezes Zarządu Lotos Trefl Gdańsk - Piotr Należyty, przedstawicielka Centrum Wyzwań Społecznych przy Uniwersytecie Warszawskim - dr Maria Rogaczewska, Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR, PKN ORLEN - Zbigniew Burżacki.

Dyskusję Moderował Jacek Gralczyk, animator, edukator w zakresie budowania kapitału społecznego.

Model współpracy, który odniósł sukces w Płocku, przedstawiła dr Maria Rogaczewska z Centrum Wyzwań Społecznych, (Uniwersytet Warszawski). Dr Rogaczewska określiła streetworking w zestawieniu ze sportem w Płocku „silną dźwignią trwałej zmiany”.            

Uczestniczący w konferencji rozmawiali o tym, jak sport pomaga w resocjalizacji, jak dobrze zaplanować współpracę między klubem sportowym a organizacją pozarządową, czy CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) dotyczy też wykluczenia społecznego a także o szansach i barierach w powielaniu modelu płockiego.

 

 

 

Młodzi szczypiorniści
Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt i wykonanie: BV Agencja Interaktywna